Zaloguj się | Zarejestruj się

LUX MAGAZYN 27 banner

 

 

Inwestycja w oświetlenie LED gwarantem długotrwałych korzyści dla portfela i środowiska

 

Wiele gospodarstw domowych w całym kraju nadal nie uświadomiło sobie prawdziwych korzyści płynących z zastosowania oświetlenia LED w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. Tendencja wykorzystywania żarówek tradycyjnych i halogenowych wynika z pozornej oszczędności jednostkowego zakupu, jednak długofalowe stosowanie oświetlenia LED, ukazuje szerszą perspektywę korzyści dla portfela i środowiska. Konsumenci, którzy zdecydują się wybrać LED-y GTV mają do wyboru całą gamę produktów, które są doskonałymi zamiennikami tradycyjnych żarówek.

 

 

Długi okres eksploatacji źródeł światła LED GTV, który wynosi minimum 40 000 godzin jest wyraźnym kontrastem żywotności przeciętnej żarówki - 1000 godzin. Stanowi to 6 lat świecenia przez 24 godziny lub 20 lat przez 6 godzin dziennie. Stosując oświetlenie LED regularna wymiana źródeł światła staje się przeszłością. Główną zaletą innowacyjnych źródeł światła LED jest zmniejszone zużycie energii co oznacza, że są one szczególnie energooszczędne forma oświetlenia.

 

Diody LED osiągają blisko 85 procentową wydajność, co oznacza, że 85 procent energii elektrycznej przekształca się w energię świetlną, pozostałe 15 procent to strata w postaci energii cieplnej. Dla porównania sprawność tradycyjnej żarówki to 20 procent, reszta jest tracona w postaci ciepła. Jeśli chcemy ująć to w kategorii ekonomicznej zamiana tradycyjnej żarówki 40 watowej na jej ledowy odpowiednik 8 watowy, daje oszczędność 32W.

 

Realne oszczędności

 

Koszt energii elektrycznej, zakładając, że używamy 10 tradycyjnych źródeł światła o mocy 40W przez okres jednego roku, 6 godzin dziennie przy kosztach energii elektrycznej - 1kWh 0,56 wyniesie 490, 56 zł dla tradycyjnych żarówek. Dla równoważnego źródła świata LED kwota ta wynosi 73,58 zł – 85 proc oszczędności w skali roku.

 

Realne koszty stosowania tradycyjnych żarówek mogą być jeszcze wyższe ponieważ większość z nich w ciągu roku będzie wymagała wymiany, natomiast źródła światła LED mogą być wykorzystywane przez wiele lat i cieszyć niezawodnością użytkowników.

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij