Zaloguj się | Zarejestruj się

LUX MAGAZYN 27 banner

 

 

 

 

Ruszył europejski projekt EEPLIANT 2014 (Energy Efficiency Compliant Products 2014), którego celem jest wypracowanie dobrych praktyk kontrolnych w nadzorze rynku oraz zwiększenie odsetki produktów, które spełniają wymagania ekoprojektu oraz etykietowania energetycznego. Projekt będzie realizowany przez jednostki nadzoru rynku w krajach UE, w tym przez polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ramach projektu UOKiK sprawdzi jakość LED-owych zamienników tradycyjnych źródeł światła.

 

Projekt EEPLIANT 2014 zakłada kontrolę lamp LED pod względem spełniania kryteriów jakości i wymogów informacyjnych. Jego realizacja potrwa do 2017 roku i jest jedną z inicjatyw podejmowanych przez instytucje nadzoru  rynkowego w celu ochrony europejskiego rynku i konsumentów.

 

Projekt koordynowany jest przez organizację PROSAFE (Product Safety Enforcement Forum of Europe) i uczestniczy w nim 13 organów nadzoru rynku z 12 państw członkowskich. Uzyskał on wsparcie finansowe Unii Europejskiej w ramach mechanizmu wsparcia rozwoju i badań Horyzont 2020.

 

PROSAFE jest międzynarodową organizacją powstałą w 1990 roku z misją wzmocnienia nadzoru rynku w zakresie bezpieczeństwa produktów oraz usług, poprzez ułatwienie współpracy organów monitorujących na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij