Zaloguj się | Zarejestruj się

Firma Philips ogłosiła w dniu 31/03/2015 sprzedaż 80,1% udziałów w spółce Lumileds konsorcjum, którego liderem jest GO Scale Capita. Wartość transakcji wyniesie 3,3 mld dolarów. Nowa spółka nadal będzie używała nazwy Lumileds.

 

lumileds logo

 

Dział Lumileds został wydzielony w ramach koncernu Philips w ubiegłym roku. W jego skład weszły fabryki przede wszystkim produkujące diody LED. W sumie Lumileds ma oddziały w 30 krajach i zatrudnia 8,3 tys. pracowników. Koncern ogłosił, że nowym właścicielem spółki będzie fundusz Go Scale Capital ze Stanów Zjednoczonych. Go Scale jest finansowany przez dwa inne fundusze: amerykański Oak Investment Partners i powiązany z chińskim kapitałem GSR Ventures.

 

Sprzedaż Lumileds to początek większej operacji, która przepowiada duże zmiany w koncernie. Jak pisaliśmy w Październiku rynek od dłuższego czasu prognozował sprzedaż części lub całości działu oświetleniowego firmy.  Wygląda na to, że firma Philips konsekwentnie realizuje strategię wychodzenia z mniej rentownych gałęzi biznesu aby skupić się na tych, które przynoszą jej większe zyski, przypomnijmy, że branża oświetleniowa generuje niewielki procent zysku firmy podczas gdy np. branża Healthcare aż 40 procent. Produkcja oświetlenia, ze względu na rewolucję technologiczną, która się tu dokonała w ostatnich latach nie jest już tak rentowna jak kiedyś.

 

Transakcja nie dotyczy fabryk produkujących świetlówki, żarówki czy oprawy oświetleniowe, ale czy sprzedaż Lumileds to nie początek większych zmian przepowiadający sprzedaż całego biznesu oświetleniowego firmy Philips?

 

LEDNEWS.PL

 

Wiadomość prasową można znaleźć tutaj

 

 

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij