Zaloguj się | Zarejestruj się

LUX MAGAZYN 27 banner

 

 

Stadion Wembley jest związany z Thorn Lighting poprzez swojego partnera EE lighting. Thorn wymienił ikoniczny łuk stadionu dedykowanym systemem oświetleniowym wykorzystującym diody LED zaprojektowane tak by zapewniać pełnię kolorów oraz specjalny efekt poruszającego się światła.

 

 

Nowe oświetlenie oznacza, że łuk może być podświetlany w nieskończonej ilości kombinacji kolorów. Roger Maslin, Dyrektor Zarządzający na Wembley National Stadium Ltd, wyjaśnia: „Teraz możemy wykorzystywać łuk by tworzyć duże, odważne i zabawne komunikaty, które widać w całym Londynie. Z tak wielką ilością scen możliwości są po prostu fantastyczne. Od krzyża św. Jerzego i barw drużynowych przez tablice wyników dla największych wydarzeń i nieruchome oraz mobilne barwy dla oświetlenia eventowego, aż po korporacyjne barwy naszych sponsorów EE i partnerów z organizacji dobroczynnych. Oświetlenie jest łatwo przekształcalne i ekscytujące."

 

Pat Holley, starszy projektant oświetlenia w Thorn, który stworzył schemat oświetlenia w całym projekcie, wyjaśnia: „System oświetlenia łuku składa się z dynamicznych projektorów RGB i białych diod LED. 50% chipów LED jest biała a pozostała część po równo obsługuje trzy kanały czerwony, zielony i niebieski”. Kevin Stubbs, Manadżer ds. Technicznych UK, uzupełnia: „Co ważne Wembley, chciało nowe bielsze LEDy tak by biel była idealna i pasowała do starej osiąganej za pomocą żarówek metalohalogenkowych. Dlatego musieliśmy tuningować białe LEDy by osiągnąć wymagany stopień podobieństwa."

 

Wysoki na 133 metry, szeroki na 315 i średnicy 7.4 metra, łuk jest najdłuższą jednorodną strukturą dachową na świecie. Jest tak duży, że słynny londyński diabelski młyn (London Eye) zmieścił by się pod nim, a w środku mógłby poruszać się pociąg. Łuk widoczny jest z odległości ponad 13 mil. Miejscowy ,wyspecjalizowany kontraktor stadionu – Hollandia – ekspert w zakresie dostępu i konserwacji łuku, montował nowe oświetlenie. W celu przyspieszenia instalacji Thorn zaprojektował i skoordynował produkcję dedykowanej ramki montażowej, która umożliwiała skorzystanie z mocowania istniejących opraw. Sercem nowego oświetlenia jest system sterowania, zaprojektowany przez Thorn wraz z partnerem, który umożliwia osiągnięcie nieograniczonej liczby konfiguracji oświetlenia LED.

 

 

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij