Zaloguj się | Zarejestruj się

LUX MAGAZYN 27 banner

 

 

Dzięki współpracy z firmą Philips, angielska drużyna Chelsea staje się pierwszym na świecie czołowym klubem piłkarskim wykorzystującym reflektory oświetleniowe LED do oświetlenia boiska

 

alt

 

  • Stamford Bridge został pierwszym stadionem wśród obiektów wiodących klubów piłkarskich, którego oświetlenie płyty boiska zostało zmodernizowane z wykorzystaniem rozwiązań LED. Dzięki temu zarówno piłkarze, jak i kibice będą mogli cieszyć się wspaniałym widowiskiem sportowym.
  • Pierwszy mecz na Stamford Bridge, podczas którego zostaną wykorzystane reflektory LED, odbył się we wtorek 12 sierpnia. Chelsea zagrała towarzysko z hiszpańskim klubem Real Sociedad.

 

Londyn, Wielka Brytania – firma Royal Philips (NYSE:PHG, AEX:PHIA), globalny lider w dziedzinie oświetlenia, dostarczyła klubowi piłkarskiemu Chelsea najnowocześniejszą technologię LED-owego oświetlenia płyty boiska. Stamford Bridge jest pierwszym stadionem czołowego klubu piłkarskiego, który wyposażono w ten innowacyjny system oświetlenia – dzięki temu londyński stadion pozostanie jedną z najsłynniejszych sportowych aren na świecie.

System LED-owego oświetlenia ArenaVision firmy Philips to innowacyjne rozwiązanie w zakresie LED-owego oświetlenia płyty boiska. Został opracowany z myślą o piłkarzach, kibicach i dziennikarzach telewizyjnych, by zapewnić im niezapomniane wrażenia podczas rozgrywek sportowych. Spełnia on również najnowsze wymagania Premier League w odniesieniu do transmisji telewizyjnych. Oświetlenie boiska zoptymalizowano pod kątem transmisji w trybie HD i powtórek z wykorzystaniem technologii super slow-motion, udało się też uniknąć migotania obrazu występującego przy podświetleniu konwencjonalnymi lampami. W przeciwieństwie do wcześniej stosowanego systemu oświetlenia metalohalogenkowego, nowe LED-owe rozwiązanie można swobodnie włączać i wyłączać bez konieczności uwzględnienia czasu nagrzewania lampy.

\

Ron Gourlay, dyrektor generalny Chelsea FC, powiedział: „Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie z firmą Philips zapewnić naszym kibicom optymalne warunki do oglądania piłkarskich zmagań zespołu Chelsea. Po raz kolejny klub piłkarski Chelsea przoduje w użyciu innowacyjnych technologii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne niezapomniane widowiska piłkarskie na Stamford Bridge dzięki nowemu systemowi oświetlenia”.


Eric Rondolat, prezes Philips Lighting, skomentował: „Pierwszy na świecie mecz piłkarski rozegrany przy świetle reflektorów odbył się w Anglii. Dlatego też, biorąc pod uwagę cyfryzację systemów oświetlenia obiektów sportowych, nie dziwi fakt, że to ponownie w Anglii wyznacza się nowe standardy w tym zakresie. Jesteśmy świadkami kolejnego ważnego etapu rozwoju technologii we współczesnym futbolu.

Nasz system LED-owego oświetlenia płyty boiska spełnia najsurowsze wymagania angielskiej Premier League, dostarczając obraz w technologii flicker-free super-slow motion w telewizji w jakości HD. Dzięki tym rozwiązaniom ponad 40 000 kibiców Chelsea na trybunach oraz przed telewizorem może cieszyć się wyjątkowym piłkarskim widowiskiem.”

 

Dedykowany interfejs użytkownika oraz mechanizm kontrolny pozwalający na szybkie, proste i rzetelne monitorowanie systemu oraz przełączanie między optymalnymi konfiguracjami oświetleniowymi zapewniają pełną swobodę działania – dzięki temu możliwe jest również włączanie i przyciemnianie poszczególnych reflektorów. Mechanizm kontrolny systemu LED-owego ArenaVision Philips może zostać również wykorzystany do stworzenia specjalnych efektów świetlnych, które w normalnych warunkach wymagałyby specjalnego oświetlenia scenicznego – reflektory można więc wykorzystać podczas pokazów świetlnych emitowanych przed meczem i po jego zakończeniu, co pozwala zbudować szczególną atmosferę i niezapomniane piłkarskie emocje na stadionie.

 

Nowa technologia LED zapewnia doskonałe efekty oświetleniowe, co umożliwia uzyskanie wyjątkowego natężenia oświetlenia pionowego zawodników oraz jednolity strumień światła. Lepsza jakość obrazu materiałów telewizyjnych oraz zmniejszenie kosztów serwisowania z uwagi na wyjątkowo długi cykl życia urządzeń systemu LED – to główne korzyści dla klubu Chelsea.  Lampy metalohalogenkowe należy wymieniać co 3 sezony, by utrzymać wymagane natężenie oświetlenia. Natomiast spodziewany okres trwałości systemu LED firmy Philips wynosi ponad 10 sezonów.

Nowe oświetlenie zamontowano podczas przerwy wakacyjnej, przed rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywek.   Nowe rozwiązania oświetleniowe zostały użyte po raz pierwszy podczas meczu we wtorek 12 sierpnia. Chelsea zagrała towarzysko z hiszpańskim Real Sociedad.  Ponadto, klub modernizuje również swoje boisko treningowe, na którym instaluje reflektory LED firmy Philips z tej samej linii, by zagwarantować podobne wrażenie świetlne podczas treningów, jak i w czasie rozgrywek. Nowy system pozwala na oświetlenie wybranych obszarów boiska treningowego, zapewniając różne poziomy natężenia światła, a co za tym idzie – doskonałe warunki dla trenujących zawodników.

 

altaltalt

 

 

  • Od ponad 60 lat Philips dostarcza rozwiązania oświetleniowe na najważniejsze wydarzenia sportowe.
  • Firma Philips jest światowym liderem w zakresie oświetlenia LED oraz oświetlania wydarzeń sportowych, odpowiedzialnym za iluminację płyty boiska na ponad 65% stadionów, na których rozgrywają się najważniejsze międzynarodowe wydarzenia sportowe.
  • Philips oświetlił 6 z 8 boisk sportowych, na których odbyły się mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.
  • 70% klubów piłkarskich z angielskiej Barclays Premier League korzysta z oświetlenia Philips.
  • Firma Philips dostarczyła również oświetlenie na 9 z 12 stadionów podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii.
  • 55% najważniejszych stadionów piłkarskich na świecie korzysta z rozwiązań oświetleniowych firmy Philips.

 

14 października 1878 r. w Bramall Lane, Sheffield, rozegrano pierwszy na świecie mecz piłki nożnej przy świetle reflektorów – zmierzyły się ze sobą dwie drużyny, w skład których weszli piłkarze należący do związku piłkarskiego Sheffield Football Association.

 

O spółce Royal Philips

altHolenderska spółka Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) to zdywersyfikowana firma działająca na rynku ochrony zdrowia i produktów konsumenckich, dążąca do poprawy jakości ludzkiego życia dzięki innowacjom technologicznym z dziedziny ochrony zdrowia, produktów konsumenckich i oświetlenia. Philips posiada siedzibę w Holandii i zatrudnia około 113 000 pracowników oraz oferuje swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie. Sprzedaż produktów firmy osiągnęła w 2013 r. wartość 23,3 mld EUR, co daje jej czołową pozycję na rynku sprzętu medycznego stosowanego w kardiologii i intensywnej opiece medycznej oraz systemów monitorowania zdrowia pacjenta, a także energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych i nowych technologii oświetleniowych oraz golarek i produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Aktualne informacje o spółce Philips publikowane są na stronie www.philips.com/newscenter.

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij