Zaloguj się | Zarejestruj się

LUX MAGAZYN 27 banner

 

 

Philips został oficjalnym partnerem klubu FC Bayern Monachium i jego macierzystego stadionu – Allianz Arena – w zakresie oświetlenia

 

Na charakterystycznej fasadzie stadionu będzie można oglądać największy w Europie animowany spektakl świetlny w technologii LED   

 

Firma Philips oraz FC Bayern Monachium ogłosili zawarcie partnerstwa, dzięki któremu Allianz Arena stanie się pierwszym stadionem w Niemczech i największym w Europie, na którym będzie można podziwiać dynamiczne, animowane spektakle świetlne stworzone za pomocą oszczędnego oświetlenia zewnętrznego w technologii LED. Na mocy tej trzyletniej umowy Philips zostanie również sponsorem Allianz Arena i oficjalnym partnerem FC Bayern Monachium w dziedzinie oświetlenia.

 

Stadion, mogący pomieścić 71 137 osób, posiada największą na świecie foliową fasadę, która mierzy 35 metrów wysokości i obejmuje około 29,000 m2 powierzchni. Będzie ona stanowić ogromne tło dla kolorowych wzorów świetlnych, a nawet animacji, dzięki czemu kibice i goście będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w niezapomnianym wydarzeniu. W przyszłości ta składająca się z 380 000 źródeł światła LED i 8 000 opraw Philips ColorGraze fasada umożliwi wyświetlanie na arenie nie tylko statycznych obrazów. Nowy system LED pozwoli oszczędzić 60% energii w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem.

 

„Poszerzymy paletę z 3 do 16 milionów kolorów. Dzięki różnorodności możliwych kombinacji świetlnych Allianz Arena będzie mogła tworzyć wyjątkowy nastrój” – powiedział Roger Karner, dyrektor zarządzający Philips Lighting na Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Partnerzy przygotowali już pierwsze koncepcje projektowe, które będą dalej rozwijać przy udziale odpowiednich jednostek rządowych. Najnowsza innowacja firmy Philips stanowi część w pełni zintegrowanego, inteligentnego systemu oświetlenia. Każdy pojedynczy punkt świetlny może być w precyzyjny sposób na bieżąco kontrolowany. Natężenie koloru i animowane interakcje kolorów można osiągnąć nawet za pomocą 1 056 świetlnych poduszek, składających się na fasadę.

 

Wyraźny krok w stronę zrównoważonego rozwoju w sporcie

 

Dzięki wykorzystaniu kontrolowanego oświetlenia LED firmy Philips zużycie energii spadnie o około 60%. Pozwoli to zaoszczędzić około 362 ton CO2 rocznie, a długi cykl życia diod LED ograniczy częstotliwość prac konserwacyjnych. Rozwiązanie LED podkreśla zaangażowanie partnera w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w sporcie i w całym regionie.

Philips będzie odpowiedzialny za kompleksowy serwis instalacji, od profesjonalnego planowania designu i projektów oświetlenia, przez programowanie i uruchomienie, aż po prace konserwacyjne.

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij