Zaloguj się | Zarejestruj się

LUX MAGAZYN 27 banner

 

 

Miernik CS-100A firmy Konica Minolta jest przenośnym, bezkontaktowym, cyfrowym kolorymetrem typu trójchromatycznego, przeznaczonym do zdalnych punktowych pomiarów luminancji i chromatyczności, posiadającym jednoobiektywowy układ optyczny SLR.

Kolorymetry Konica Minolta są niezbędne tam, gdzie musi być kontrolowana nie tylko jasność ale i barwa światła. Szeroki wybór produktów pozwala na dobranie do każdego zastosowania optymalnego instrumentu, od prostego kolorymetru trójchromatycznego do spektroradiometru o zaawansowanych funkcjach.

Trójchromatyczny kolorymetr CS-100A umożliwia zdalny pomiar luminancji i chromatyczności źródeł światła i oświetlonych przedmiotów, z kątem widzenia 1°.

 

 

 

 

Główne zalety

 • Całkowita mobilność i przenośność 
  Oprócz kompaktowych rozmiarów, CS-100A posiada niewielką masę – 890 g (bez baterii). 
  Jako urządzenie przenośne, zasilane bateriami, można go łatwo używać w dowolnych miejscach, gdzie istnieje potrzeba wykonania pomiarów.

 • Pomiary wykonywane są całkowicie bezkontaktowo. 
  Jednoobiektywowy układ optyczny umożliwia obserwację obiektów w wizjerze, co pozwala na precyzyjne celowanie.

 • Wyrażenie barwy wskazanego obszaru wartościami liczbowymi 
  Można szybko, precyzyjnie i obiektywnie wyrazić barwę oglądanego obiektu w ściśle określonym obszarze pomiaru, bez zakłóceń ze strony obszarów otaczających.

 • Pomiary bardzo małych powierzchni 
  Dzięki wąskiemu kątowi widzenia, CS-100A może mierzyć małe obiekty o średnicy od 14,4 mm (z odległości 1,014 m). Po zainstalowaniu opcjonalnej soczewki do zbliżeń, rozmiar minimalna średnica pomiaru wynosi 1,3 mm (z odległości 205 mm).

 • Dwukierunkowa komunikacja RS-232C 
  Dzięki standardowemu złączu RS-232C miernik można podłączyć do komputera, aby odbierał sygnały sterujące i wysyłał dane pomiarowe.

 • Pomiar różnicy barw 
  Po ustawieniu barwy wzorcowej (przez wykonanie pomiaru lub wprowadzenie danych liczbowych) można wykonać pomiary różnicy barw.

 • Kalibracja względem wzorca ustalonego przez użytkownika, zwiększająca dokładność.
  CS-100A można skalibrować względem stosowanych przez użytkownika źródeł światła o różnych barwach, co pozwala na redukcję niedokładności pomiaru wynikającą z czułości widmowej receptora.

 

 

Obszary zastosowań

Za pomocą mierników światła emitowanego i padającego Konica Minolta można kontrolować praktycznie wszystko, co świeci światłem własnym lub odbitym. Zakres potencjalnego zastosowania obejmuje rozmaite branże i wszelkie etapy, od badań i rozwoju do produkcji. 

 

Punktowy miernik luminancji barwy światła emitowanego CS-100A umożliwia pomiar wszelkich rodzajów źródeł światła, w tym świateł sygnalizacyjnych i ulicznych, oświetlenia pasów startowych na lotniskach, lamp, diod LED itp. CS-100A jest urządzeniem o dobrej dokładności, całkowicie przenośnym, o bardzo krótkim czasie pomiaru. 


CS-100A jest miernikiem punktowym typu trójchromatycznego do pomiarów luminancji i chromatyczności dla kolorowych źródeł światła. Zasadniczo jest to urządzenie podobne do modelu LS-100 z dodatkową opcją pomiaru koloru. Posiada ono podobną lekką i poręczną konstrukcję. System optyczny SLR (jednoobiektywowy) pozwala na precyzyjne celowanie w mierzony obiekt, gwarantując że wizjer pokazuje dokładnie ten obszar, który ma zostać zmierzony, nawet z bardzo bliskiej odległości. Oprócz zaznaczonego obszaru pomiaru i jego otoczenia, w wizjerze wyświetlane są wartości zmierzonej luminancji. Dzięki uchwytowi pistoletowemu obsługa urządzenia jest bardzo wygodna. Czas integracji pomiaru umożliwia ograniczenie wpływu migotania źródła światła. Dzięki soczewkom zbliżeniowym można mierzyć nawet bardzo małe obiekty – o średnicy od 1,3 mm. W celu uzyskania informacji o dostępnych średnicach obszaru pomiaru należy zapoznać się z tabelą przy liście akcesoriów.

 

 

Konica Minolta

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij