Zaloguj się | Zarejestruj się

LUX MAGAZYN 27 banner

 

 

Verbatim zaprezentował żarówki LED z reflektorem dichroicznym jako opłacalne zamienniki dla dichroicznych lamp halogenowych. Korzystając z technologii opracowanej przez spółkę macierzystą Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim stworzył energooszczędną alternatywę dla halogenowych lamp MR16 i PAR16, powszechnie stosowanych do opraw oświetleniowych, instalacji podwieszanych i oświetlenia wystaw sklepowych. Nowa żarówka LED pozwala uzyskać unikalne, przestrzenne oświetlenie oraz mieniący efekt.

 

 

Żarówka Verbatim Dichroic MR16

 

 

 

Żarówka Verbatim Dichroic PAR16 GU10

 

Niektórzy producenci LED napotkali trudności w próbach powielenia oświetlenia dichroicznego, głównie ze względu na wymagany sporych rozmiarów radiator. Nowe żarówki MR16 i PAR16 z reflektorem dichroicznym od Verbatim zapewniają wysoką jakość światła bez zauważalnego radiatora. Jest on umieszczony w standardowej oprawie lampy, zapewniającej jednocześnie wszystkie zalety energooszczędnego oświetlenia LED.

 

 

 

Żarówka Verbatim Dichroic MR16

 

Żarówka LED MR16 z reflektorem dichroicznym od Verbatima ma moc 3,7W i została wyposażona w gwint GU5.3. Zapewnia doskonałą kontrolę optyczną przy minimalnym rozproszeniu światła i ostry, 35-stopniowy kąt, kierujący strumień dokładnie tam, gdzie jest on potrzebny. W ofercie jest również dostępna żarówka PAR16 z dichroicznym reflektorem, o mocy 4W. Oferuje ona ten sam wąski, kierunkowy kąt wiązki. Przy wyższej mocy wyjściowej i jasności światła, białe, ciepłe światło 3000K o intensywności 480 kandeli i strumieniu 250 lumenów przy kącie wiązki 90 stopni, ma parametry jak w lampach MR16. Konkurencyjne produkty LED dostępne na rynku nie zapewnią mieniącego efektu z lustra dichroicznego, w które są wyposażone.

 

Stworzenie dichroicznej żarówki LED MR16 bez zauważalnego radiatora, przy równoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności, niezawodności i jakości, nie jest łatwe. Dzięki wykorzystaniu technologii Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim wprowadza na rynek kolejny znakomity produkt, który perfekcyjnie odpowiada na potrzeby naszych klientów. W 2014 roku Verbatim wprowadził wiele innowacyjnych produktów LED. W 2015 roku swoją premierę będą miały kolejne, wysokiej jakości rozwiązania oświetleniowe", mówi Jeanine Chrobak, Business Commercial Manager LED EUMEA, Verbatim.

 

Noty:

W przypadku lamp halogenowych, dichroiczny reflektor zapobiega rozprzestrzenianiu się promieniowania IR i pozwala na wysokiej jakości strumień światła.

 

 

Żródło: Verbatim

 

 

 

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij