Zaloguj się | Zarejestruj się

LUX MAGAZYN 27 banner

 

 

Firma TRILUX Polska wprowadza na rodzimy rynek oprawę Polaron IQ LED charakteryzującą się nowoczesnym designem oraz szerokim spektrum zastosowań. Zalety modelu wykorzystano dotychczas w kilku efektownych realizacjach.

 

 

 

TRILUX Polaron IQ LED to ekskluzywna oprawa ścienna i sufitowa z elementem świetlnym w kształcie pierścienia. Dostępna jest w wariantach do wbudowania, częściowego wbudowania, nabudowania lub jako model zwieszakowy, w zależności od wizji projektanta i charakteru przestrzeni, w której ma on funkcjonować. Układ optyczny Polaron IQ LED osiąga wydajność świetlną na poziomie 82 – 91 lm/W i współczynnik oddawania barw Ra > 80. Dostępne są zarówno modele z bezpośrednim, jak i pośrednim rozsyłem światła z różnymi wariantami strumienia świetlnego.

 

Nowa oprawa znajduje szerokie zastosowanie jako reprezentacyjne oświetlenie ogólne i uzupełniające we wnętrzach o wysokim standardzie architektonicznym: bankach, hotelach czy korytarzach apartamentowców. Dzięki możliwości dopasowania opraw do specyfiki pomieszczenia, modele Polaron IQ LED sprawdzą się w niezliczonych konfiguracjach świetlnych.

 

Wśród dotychczasowych realizacji z użyciem opraw Polaron IQ, wyróżnia się nowy Oddział Ginekologiczno-Pediatryczny szpitala Klinikum Stuttgart. Projektując system oświetlenia placówki, położono nacisk na zapewnienie optymalnych warunków funkcjonowania personelu i pacjentów. Przykładowo, w poczekalniach i korytarzach zastosowano światło o ciepłej temperaturze barwowej minimalizującej uczucie podenerwowania towarzyszące oczekującym na wizytę pacjentom.

 

 

 

Reprezentacyjny charakter opraw linii TRILUX Polaron wykorzystano z kolei w realizacji w siedzibie koncernu technologicznego Bühler w szwajcarskim Uzwil. Czysta, minimalistyczna architektura i lśniąco białe pomieszczenia miały komunikować gościom wartości, do których spółka przykłada dużą wagę: przejrzystość, innowacyjność i patrzenie w przyszłość. Celem stworzenia efektu rozświetlenia w ciągach komunikacyjnych zastosowano wielowariantowe oprawy TRILUX Polaron. Komponują się one doskonale z wysokimi ścianami i matowym szkłem szeroko wykorzystywanym w korytarzach. Architektura i oświetlenie tworzą tu zgraną całość, w której dominuje uczucie przestrzeni, lekkości i jasności.

 

Trilux

 DOŁĄCZ DO NAS

  

 icon-facebook  icon-twitter  icon-in  icon-youtube 

  issuu logo

PARTNERZY

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij